Knihy - vydavatelství a tisk

Ivan Vydra: POVĚSTI A PŘÍBĚHY Z CHRASTAVY A OKOLÍ

 

vydání, 2019, 300 + 300 výtisků

plnobarevná publikace, lepená vazba, 50 stran

ISBN 978-80-270-5876-1

---------------------------------------------------------------------

29. května 2019 byla pokřtěna nová kniha s vypovídajícím názvem "Pověsti a příběhy z Chrastavy a okolí". Kmotrem knihy byl známý fotograf Jizerských hor a Českého ráje pan Siegfried Weiss.

Nová kniha vznikla i jako poděkování za to, že pracovníci S-klubu oživily obrazy s výjevy z pověstí a dějin Chrastavy v muzejním podzemí, které před lety nakreslil dlouholetý vedoucí muzea a jeho duchovní otec pan František Vydra. I tomu je publikace věnována za celoživotní úsilí popularizace chrastavské historie.

Nová kniha má padesát stran a obsahuje celkem dvanáct pověstí a příběhů z nejbližšího okolí Chrastavy. Některé jsou známé už z vydaných knih o Chrastavě, jiné možná budete číst poprvé. V každém případě jsou pověsti převyprávěny a doplněny a vydány v samostatné plnobarevné podobě.

Navíc kniha obsahuje fotografie z autentických míst pověstí, s popisem místopisu a zajímavostí o daných lokalitách.

Publikace je plnobarevná a byla vydána ve dvou formátech - A5 a A4. Ta rozměrnější je určena zejména malým čtenářům a má větší písmena. Autor je vydal vlastním nákladem a k dostání je v informačním středisku, ve fotoateliéru Jany Zahurancové a ve firmě RECo design s.r.o. ve Vítkovské ulici.

Cena knihy:

formát A4: cena 149,-Kč (vč. DPH)

formát A5: cena 119,-Kč (vč. DPH)

Knihy je možno zaslat na dobírku, dle ceníku České pošty.

 

 

 

 

^